.. 7 yaşında başladığı sigarayı 102 yaşında bıraktı..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

.. 7 yaşında başladığı sigarayı 102 yaşında bıraktı..

Mesaj  ~.Tsi Sgili.~ Bir Perş. Nis. 15, 2010 8:05 pm

İlk sigarasını yaktığında sadece 7 yaşındaydı ve dünyada I. Dünya Savaşı vardı.

Sigarayı bırakma kararını ise başlangıçtan 95 yıl sonra 102 yaşında alabildi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Winne Langley adlı kadın sigarayı bırakma gerekçesini ise “Beni eğlendirmiyor” diye açıkladı.

Güney Londra Croydon’da yaşayan kadın ''Herkes bugünlerde sigaraya alıştı. Ama aslında çok fazla sağlık sorununa neden oluyor. Artık gözlerim iyi görmüyor sigara paketini görmek istemiyorum." sözleriyle açıklıyor.

İlk sigarasını 1914 yılında yakan o günden beri günde beş tane olmak üzere hayatı boyunca ortalama 170 bin sigara içen kadına göre kanser olmamasının nedeni ise sigarayı içine çekmemesi.

1929 Dünya Ekonomik Buhranı ve II. Dünya Savaşı yıllarında da sigarayı elinden bırakmayan Langley o günleri "Bombalar yanı başımıza düşüyordu ve her bombadan sonra bir sigara yakma isteği duyuyordum. Ertesi gün hayatta kalıp kalmayacağımızı bilmiyorduk ve bu durumda da sağlığımızı düşünemiyorduk.” diye anlatıyor.

Kocası 1968 yılında oğlu bundan dört yıl önce ölen kadın “Son günlerde bana fazla zevk vermiyordu. Sigarayı bıraktım ama yine de sigara yasağını saçma buluyorum. İnsan istediği yerde sigara içebilmeli.” diyor.

LONDRA
~.Tsi Sgili.~
Admin

Rep gucu : 299

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics